Ora News - Ngjela paralajmëron në "360 grade": Do shikoni, do fillojnë atentatet politike

Ora News Lajme .jpg" height="58" width="58">

Published: 2018-10-11
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Avokati Spartak Ngjel i ftuar në "360 Gradë" në Ora News mbrëmjen e 11 tetorit, bëri një deklaratë të fortë duke thënë se në Shqipëri do të ketë vrasje të karakterit politik.

Ngjela argumentoi tezën e tij por shtoi se kishte dhe indicie.

Ngjela: Të gjithë keni qenë në unison, edhe ti, që krimi i organizuar është bashkë me politikën. Do të shikoni që do të fillojnë atentatet, bashkë me vrasje të karakterit politik. Sa më shumë të rritet kurba e frikës. Unë di si ka ndodhur në botë.

Psikika kriminale është e barabartë në botë. Çfarë ka ndodhur kur ka qenë politika e lidhur me krimin e organizuar dhe është kërcënuar politika?!

Sepse në momentin kur kërcënohet politika kërcënohet dhe krimi poshtë. Do të ndodhë që politika mund t'i drejtohet krimit të organizuar për të goditur subjekte të caktuara për të krijuar frikë. Do të ndodhi, mbajeni mend.

Por a do të kemi ndihmën e FBI-së?

Nuk e di! Por ma ha mendja që ata janë më profesionist se unë dhe e kanë parashikuar këtë gjë, sepse krijon destabizilim. Krimi krijon destabizilim, jo krimi i pa njohur, por krimi i njohur krijon destabilizim.

Pyetja lind: Këta të korruptuarit e të dy krahëve duan destabizilim? Po e duan, vuajnë.

Pse e duan? E duan që të largohen sepse e dinë që nuk shpëtojnë dot nga kjo reformë.

Atëherë, jemi përballë bashkëpunimit të dy segmenteve për të goditur reformatorët?! Nuk e dimë!

Pyetja tjetër është: Ai ngrihet dhe thotë do të bëjë grusht shteti. E ka thënë Saliu. Ai është shefi.

Grusht shteti pa kolonel dhe gjeneralë nuk kemi parë. Por grusht shteti pa ushtri nuk ka, atërherë kujt i drejtohet?

Mbase i drejtohet segmenteve të pa përgjegjshme.

Atëherë arrijmë në konkluzionin se duan destabilizimi. Jo vetëm këtu, por edhe në Kosovë kërkojnë destabilizim, më thanë njerëz intelektualë atje.

Por a do kemi destabilizim këtu? Unë them jo, sepse forcat ndërkombëtare nuk e lejojnë.


Zheji: Sipas logjikës janë duke u fabrikuar vrasje politike që të krijohet preteksti i revoltës që krijon destabilizim. Por në këtë tezën tuaj cilat janë palët e interesuara

Spartak Ngjela: Në të dyja krahët ka segmente korrupsioni, kush më pak dhe kush më shumë. Korrupsioni shtetëror është kryeministror. Po the që në një shtet ka korrupsion, korrupsionin e drejton kryeministri.

Doni fakte? Kundërshtari im, Berisha kur ishte President absolut nuk lejoi korrupsionin, nuk morën asgjë ata deri në 1996. Erdhi pastaj e bëri detin kos.

E gjithë qeveria e asaj kohe iku me këpucët që hyri.

Po nuk do kryeministri nuk ka korrupsion.

A ka korrupsion sot në Shqipëri?! E di kryeministri. E bën ai.

Vijmë tek mbrojtja e tyre, se deri tani mbrojtja është zvarritje.

Në momentet kur të humbasë krejtësisht shpresën mund të jemi përballë terrorit. Unë them çfarë ka ndodhur në botë.

Zheji: Është vetëm analizë apo ke indicie.

Spartak Ngjela: Kam indicie, por nuk flas dot.

E dini që është vrarë një bankier ...?

3 miliardë euro janë transferuar me pastrim parash nga ajo bankë. E kanë nxjerrë të huajt.

Artur Çani: Unë kam një fakt që nuk është e vërtetë

Spartak Ngjela: Ju kam folur për një të ardhme të afërt. Kemi precedentë. Sa më shumë të vijë shkalla e këtij krimi t'i duket vetja e pashpresë do kalojë këtu.Për më shumë lexoni në: http://oranews.tv/article/ngjela-para...
Loading...

labelOra,News,-,Ngjela,paralajmëron,në,"360,grade":,Do,shikoni,,do,fillojnë,atentatet,politike

comment  Comments
 • Sxt Box
  Sxt Box

  GRANDE...SEI...

 • T Kastrati
  T Kastrati

  ai qe thote do beje grusht shteti duhet te futet ne burge ska tjeter menyre perndryshe une nuk kuptoje ne nuk munde te behem me demokrate se disa shtete nga unioni evropian burg dhe vetem e te rritet denimi te kthehet denim me vdekje kjo eshtene te mire te kombit politikanet tone jan te gatshem dhe po bejne destabilizimin e vendit sidomos partia demokratike shume eshte bere e rrezikshme

 • T Kastrati
  T Kastrati

  politikanet e shqiperis jan hajdutat me te medhenje ne ballkane dhe ata jan ne gjendje te shkaterrojne vendin vetem per te fituar personalishte sjiko se qfare bejne politikanet tone gjithe kohen akuzojne njeri tjetrin kryejne pune policie kryejn pune prokurorie advokati po si lejohet kjo nga truri tyre si munde ata te vazhdojne kurre eshte ne pyetje kombi shteti ardhmeria kombit per kete shkak ne gjithmone jemi ne funde te pusit viti 2018 ne jemi netranzit dhe shteti ka borxhe te medga skamje madhore shume vuajne per buke kjo nuk eshte e drejte nga politikanet me tha nji xhaxhi me mire ishte ne kohe te xhaxhit Enver se ateher kisha pune dhe ushqim po tani skam lek per tu ushqyer e tjere TURP

 • tirana tirana
  tirana tirana

  Me përpara do të integrohet Afganistani se sa Shqipëria

 • Bardhyl Zikularsi
  Bardhyl Zikularsi

  Mos beni komente kot pa lidhje se Ngjela nuk mund tè krahasohet me asnji politikan né shqiperi .

 • Eddie Zhupali
  Eddie Zhupali

  Ke te drejt avokat cdo I forte me partite Jane te beshterur nga politika vrasjet be shkoder eshte dora e PD dhe LSI me lidhjet e djemve te ish ose ministrave serb Ne shqiperi nga shkodra dhe ku do ne shqiperi

 • Alex Sina
  Alex Sina

  Je i madh Ngjela you are the best mos len kerken me fol ec shqipe 🇦🇱🇦🇱

 • Arjan Fortuzi
  Arjan Fortuzi

  Tu bo HIP-HOP ky NGJELA ...tu REPU ne çdo emision...me knoqi fare...love NGJELA..😘😘 per sa i perket vrasjeve te politikaneve per mu eshte : Dream comes true....kill'em ALL....

 • Anullim Loje
  Anullim Loje

  Ky ngjela esht nje pall kari qe se ka shokun

 • Elton Martini
  Elton Martini

  Asnje fjale nuk te bjen ne toke o Spartak Ngjela .Ne asnje emision nuk ke perballe nje kundershtar te nivelit tend .

 • Artur Ago
  Artur Ago

  Sa shume i dogji kesula Çanit per vrasjen e Santos!!! 🤷

 • Papi papu
  Papi papu

  Zoti e degjofte fjalen tende,copash u befshin

 • Odiseas Soula
  Odiseas Soula

  Je mret brravo

 • Jimi Mitsos
  Jimi Mitsos

  Leje cobanet te komentojn .Respekt ngjela .

 • Murat Shehu
  Murat Shehu

  ThirrjeShko ku te duash o Sali, ne burg ke per te perfunduar. O Pal Mlyshi i Xhelilit dhe i Ramizit. Mjaft e luajte ate rol spiuni. Lere PD_ne te kthehet ne rrugen e nisur kunder komunisteve, do me thene kunder teje. Se ke kryer akoma detyren e posaçme? Ke frike qe s'iken? Nga kush? Nga anti komunistet e vertete? Une jam nje prej tyre, po me ke lene me pak njerez, se te shumtet i manipulove ti duke luajtur rolin e anti komunistit komunist. Te kujtohet ç'fare ka thene ish presidenti i Çekise apostafat per ty, Vasllav Havell, se komunistet anti komuniste jane me te keqinj se komunistet. Fiks fare e ka thene. Tamam per ty. Zgjohuni o mbeshtetes te ketij spiuni, zgjohuni. Ju ka mashtruar. Çirrjani masken dhe do te shikoni kush eshte ai. Nje hajdut ordiner i idealeve tona anti komuniste. Nje uzurpator i levizjes tone te vitit 90 kunder komunisteve qe na lane te çveshur e pa buke. Jo vetem kaq, por pa dinjitet, e pa personalitet. Qe na detyruan ta linim vendin tone duke e mbajtur per vete. Mos u merrni me socialistet, ata jane ne rregull ne punen e tyre. Ata nuk u bene spiuna, por bene Saliun. Askush prej tyre nuk kishte kurajon ta merrte persiper kete rol te ndyre. Ai eshte shkaktari i katandisjes se PD_se ne kete derenxhe. Se anti komunistet e vertete me mend ne koke jane larguar nga PD_ja. Kane mbetur vetem interesaxhinjte qe zaptuan tokat e te tjereve kur Saliu erdhi ne pushtet ne vitin 1992. Dhe ata qe e kane te veshtire te besojne se Saliu eshte i futur ne PD me nje rol te caktuar nga frika se mos PD_ja binte ne duart e anti komunisteve te vertete dhe ata (komunistet) mbeteshin te pa privilegjuar. Ndersa udheheqja e tyre do te denohej me pushkatim per krime ndaj njerezimit. Kujtoni se ç'beri Saliu me ta! I denoi per kafe. Ndersa te tjeret jane bere milionere, siç eshte bere dhe familja e tij. Shkunduni o njerez, shkunduni, ju flet nje njeri qe s'ka asnje interes, as per para, as per pushtet por vetem per dinjitet. Le te bashkohemi ne fillim ne fb siç ishim para 30 vjetesh. Po patem udheheqje te keqe qe nga Azemi e deri tek Berisha. Ata pak te mire u eliminuan hap pas hapi. Shumica emigruan ose hoqen dore nga politika. Le te bashkohemi ne fb, pastaj shohim e bejme. Dhe levizja jone do kete per emer "kunder komunisteve", ky emer nuk do te lejoje antaret e PPSH_se, komunistet anti komuniste, si Saliu te na futen neper kembe, e te na manipulojne siç kane bere deri tani me Saliun ne krye. E di qe shume nga ju jane demoralizuar. Kjo ka qene detyre e Saliut. Le t'i tregojme vendin atij atje ku u nis per tek ne nga kryesija e PPSH_se. Turp. Na ka fyer inteligjencen duke na mashtruar. E di qe mund te tingelloje utopike thirrjet e mia, shume do qeshin, ca do tallen por une e bera punen time, e shfryva nje pjese te dufit grumbulluar prej 30 vjetesh. Ok?

 • Dandy Caporale
  Dandy Caporale

  nuk do kete terrorizem derisa politika nuk meret me ato qe i japin pushtet dhe jane bere pale me politiken.// Avokat...respekte.

 • itsyourboy Renny
  itsyourboy Renny

  Ngjela flet realitetin kshu sic vertet ndodhin gjerat bravo te qoft horrat destabilizim duan gjithmon ,,,por ne shqipni jan te gjith te zhytyr ne mut jan 1 me krimin duhet te mari fund kjo gje,,,dhe vetem ne populli thjesht mund ta ndryshojm kte gje prandaj zgjohu o shqiptar

 • Musa Xheka
  Musa Xheka

  Ne qoftese ka vend per te hetuar eshte deklarata qe dha ngjela.Po kush ta beje .Prokuroria?Pa urdher politik jo nuk e ben.

 • Dhimitri Meta
  Dhimitri Meta

  ka filluar , dhe do trashet .... le te vriten ...sa me shume aq me mire per popullin

 • kime Sejdinaj
  kime Sejdinaj

  Llafi jot ne vesht te PERNDIS MASE HAN KOKAT me. shoshq ....do zoti..

 • niku Lika
  niku Lika

  Ky Ngjela cdo nate sheh Endrra dhe del neper emisione dhe na i servir si te verteta. Ne kohen e Enverit i shihte endrrat me kinez tani i sheh me Amerikan. Shqiperia po shkon kove pusi cdo dit e ky thote Amerika ktej FBI ktej. Ky ka rrjedhur . Ketij i ka bere shum dem burgu ne kohen e xhaxhit.

 • E G
  E G

  Ska pas korrupsion nen Berishen deri 96 thote Ngjela??? Bobo cfare genjeshtari ose i paditur...po pronat qe filluan qe ne ate kohe duke u tjetersuar me rryshfete ndaj politikaneve pjesetare te komisioneve te kthimeve te pronave??? Po vjedhja dhe shitja e naftes kontrabande qe ne 93 e 94 me ndihmen e pushtetareve te asaj kohe??? Rri Zheji e degjoji brockullat qe shet Ngjela

 • R . I
  R . I

  Fallxhor Ngjela hahahah shkrihem tu qesh kurr fol cka ka bosedu Obama me Hilary clinton nzyr . Ky e di . Hahahahahah shum fantazer eshte le ta coj dikush ke mjeku se gërdia ësht tu lon

 • Ori Durro
  Ori Durro

  Dhe kan fillur qe 2 vitet e fundit ..popull ma.te ndyt su pa askund ne europ ..Profesori esht gjeni ..dhe shum i sakt .

 • Dona 13
  Dona 13

  Po pse ore e harruat azem hajdarin, Sokol olldashin, te ben kurban PD

 • Ezio System life
  Ezio System life

  Kurvat mu ne pidh! Kokat hengshin keshtu pastrohen ca mutra!

 • redokhs 63
  redokhs 63

  Nese e ke fjalen per grusht shteti o MATUF, se ti je edhe PUSHT edhe MATUF, e ke paralajmeruar ti ne 2011, kur bere deklarata tejet luftenxitese para Mynxyres se Janar 2011 ne Bulevard!